Novinky

27.11.2015 21:48

Adventní programy

V rubrice Liturgie - modlitba byla vytvořena tabulka s přehledem adventních programů pro rodiny s dětmi, které...
14.08.2015 19:43

Odkazy na elektronické překlady Bible

Se kterými překlady Bible pracovat v katechezi a v programech náboženského vzdělávání? Kde najít jejich elektronickou...
24.03.2015 18:13

Výchova k činné účasti na slavení mše svaté

V jarním kole oblastních setkání jsme se věnovali způsobu výchovy dětí k činné účsti na slavení mše svaté. Vyzvali jsme...
24.03.2015 18:11

Události Svatého týdne aktualizovány

V rubrice Liturgický rok - Svatý týden jsme zpřehlednili odkazy na scénáře a pomůcky. 
08.12.2014 17:44

Nové odkazy v rubrice Mše svatá a liturgická výchova

V rubrice " Mše svatá a liturgická výchova " jsme začali vytvářet tematický přehled článků a pomůcek k...

Katechetické a pedagogické centrum
Biskupství královéhradeckého

Vás vítá na stránkách, které byly vytvořeny pro snadnější a přehlednější nabídku metodické podpory pro všechny typy katechezí a výuky náboženství, které se věnuje naše centrum. Stránky také nabízejí možnost komunikace mezi pracovníky našeho centra a uživateli jeho služeb. Témata, která řešíme a k nimž bychom rádi přivítali Váš názor, uveřejňumeme v  Blogu, otázky v rubrice Otázky. Vaše odpovědi můžete zapisovat do Knihy návštěv .  

Na těchto stránkách odkazujeme též na metodické materiály a pomůcky, které najdete také na internetových stránkách:

  • Využití křesťanského dědictví ve výuce - praktické náměty na https://vkd.bihk.cz, kde jsou umístěny zejména materiály vhodné pro besedy ve školách a pro výuku náboženství ve školách. Některé metodiky mohou posloužit jako základ pro katechetický program. Jde o témata: Poselství křesťanských svátků (Vánoce, Velikonoce, Dušičky, svátky zemských patronů); Bible, kostely, kláštery, rituály, křesťanské symboly, křesťanský slovník; mír a spravedlnost, Země pro člověka, vybrané kapitoly z dějin, motivační aktivity apod.
  • Cesty katecheze - revue pro katechetiku a náboženskou pedagogiku (www.cestykatecheze.cz), kde v rubrice "Ke stažení" najdete řadu materiálů ke katechezi všech věkových a sociálních skupin včetně materiálů pro mladé a dospělé.
  • Rubrika Nedělní liturgie na stránkách https://kc.bihk.cz, kde jsou umístěny scénáře pro homilii nebo bohoslužbu slova s dětmi vycházející z textu nedělního evangelia.     

Vyhledávání

Kontakt

Biskupství královéhradecké
Katechetické a pedagogické centrum
Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
495 063 420, 232
737 215 335